Nazwa forum

Opis forum


#16 2008-12-26 04:55:30

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

E: Prosze sie zapoznac z moja wypowiedzia na forum. Celem bylo wprowadzenie troche zametu w miescie i myslach Pana Detetywa


Zrobmy tak:
Hus jest spalony - nic go nie uraqtuje. Musimy go wystawic wiec wszyscy zaglosujemy na niego gdy przyjdzie pora. Szkoda... Narazie mam nadzieje ze Husarz poslucha sie mojej rady i napisze na forum ze... to On jest detektywem. Nie ma to wprawdzie wiekszego sensu ale moze zaklucic na chwile rozumowanie miasta i zawsze znajdzie sie idiota ktory moze uwierzyc ;]
Tedzik (Aldżazir) - niemal to samo. Prawdopodobnie jeszcze nie sprawdzony ale podejrzany od dawna. Ktos z naszych sie moze uratowac wystawiajac go ale to ostatecznosc ktora musi byc dobrze zaplanowana. Od tej chwili Tedzik niech sie nie wypowiada publicznie specjalnie na temat graczy. Niech nikogo nie potwierdza ani nie zaprzecza. Najlepiej jakby do niedzieli wieczorem nic nie pisal bo go nie ma

Mam nadzieje ze prawdziwy ksiadz po mojej wypowiedzi zacznie sie obawaic o swoje i nie obroni Pana Detektywa

Dalej ja musze brnac w glupa i wystawic sie na sprawdzenie zamiast tedzika - nie uratuje to jego ale zakladam ze zabierze 1 niewinna ofiare wiecej

Mam nadzieje ze ludzie zaglosowali na tego Generaliego i juz nie zdarza zmienic glosow przynajmniej po czesci.

Teraz uwaga! Musimy - koniecznie!! - w ciagu najblizszych 5 dni stracic max 2 ludz i to najlepiej niestety 1 z reki miasta i 1 z reki naszej - kolejny morde po Paniu Detektywie
jezeli tak sie stanie zginie przynajmniej 3-4 niewinnych i pozwoli zamaskowac sie pozostalej 2 - siebie nie licze bo jestem spalony. Im dluzej zyje a gina niewinni nie mam nic na obrone, w koncu powroca do mnie zgodnie z 1 przeczuciem detektywa.

Teraz tylko 2 niezdekonspirowanych mafiozow (reduktor i nitek) musza grac tak jak dotychczas i nie wychylac sie, by nie zostali rowniez sprawdzeni.

Jezeli Hus ma racje to barman nie zyje. Oby! Mamy teraz do zdecydowania:

Probujemy zabic Hoffa - detektywa czy sprzatamy kogos z "listy czystych Hoffa" ktora jak wiemy jest bez naszego udzialu?

Ostatnio edytowany przez Azimierz Donald (2008-12-26 07:17:48)

Offline

 

#17 2008-12-26 10:55:24

Marco Polo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 29
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Opcja, że ja jestem detektywem, wyszła mi na zbyt prawdopodobną. Ponieważ Hoffa to JB, spróbowałem oprzeć się na mało prawdopodobnym, ale jednak, argumencie, że przydzielono mi rolę opryszka i dostał na tacy moją winę, której de facto nie ma. Poparłem to tym, że w mafii byłbym OC albo Consigliere. Nie wiem, czy coś z tego będzie. Pewnie niewiele. Trzeba też pomyśleć, kiedy spróbować sprzątnąć detektywa. Ksiądz może się za niego pomodlić 2 razy, zakładając, że Bauer nie ma z nim kontaktu, to zrobi to pierwszy raz dzisiaj, a potem może mu odpuści i wtedy trzeba spróbować go zabić.

Co do mnie - zgadzam się, teraz priorytetem jest wystawienie się Aziego na sprawdzenie, to może nas uratować. Na mnie na pewno powinni głosować nitek i Reduktor, którzy są poza podejrzeniem. Na razie przynajmniej.

Będzie ciężko, ale znamy już najgroźniejszych w mieście. Hoffa to JB, Vister to wuuja (pewniaki, 99,9%), i Wulkana jako Sarsika (jakieś 70%). Proponuję zabić jako pierwszego wuuję. Nie będzie raczej chroniony modlitwą, a i dzięki jego śmierci będą 2 opcje:

1) wyda testament, na który nikt nie spojrzy, bo będą patrzeć na analizę Bauera;
2) wyda testament, który zepchnie na drugi plan analizę Bauera.

Także same plusy. Obym miał rację, że barman nie żyje.

Offline

 

#18 2008-12-26 12:41:03

C. M. Manson

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Cholera, trochę mnie nie było i już takie cuda się dzieją... Czyli rozumiem, że mam na forum gry zagłosować i ewentualnie zaatakować Husa tak?

Offline

 

#19 2008-12-26 14:35:46

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

a ja jak mam sie teraz zachować?

Mam dwa scenariusze - pierwszy, że udaje jakiegoś lapsa, który wszystko olewa i odpuszczam głosowanie oraz wypowiedź w tej rundzie. Dostaje za to ostrzeżenie i upomnienie ale może niektórzy przekonają się, ze nie jestem cichym mafioso tylko zwykłym miastowym troche mniej zaangażowanym. Potem w sobote wpisze sie i zgonię wszystko na święta i brak czasu.

Drugi scenariusz jest taki, że troche zbluzdgam jak zwykle Mike Castlera, ktory na mnie głosuje i powiem, ze ja znowu zagłosuje na niego albo na... i tu do wyboru Sampaio, Alzdzaiza?

Co lepiej wybrac?

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Jesli Hoffa jest mocno przekonany do swoich typów to liczy, że mafia wpisze się aby zmylic trop. No i mafia sie wpisała, 3 z 5 członków skomentowalo poniekąd podejzenia Hoffy. Nie wiem czy to dobra zagrywka.

I jeszcze jedno, dzisiaj do 20 musze zdecydować ponieważ dostep do kompa bedę miał dopiero od jutra od ok. 14-16. Jeśli nie zdąrze się jutro wypowiedzieć w sprawie zabójstwa mafii to nie czekajcie na mój głos. W każdym razie na ta chwilę jestem za wskazaniem Hoffy.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-26 14:49:38)

Offline

 

#20 2008-12-26 14:48:25

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

W tej chwili najgorsze jest to, że nie wiemy zupełnie jak zagłosuje miasto. Sampio Hus napewno dostanie 2- 3 głosy. Nie wiem ile dostane ja, ale mam nadzieje, ze JB tak zakrecil miastem, ze niewiele. Czesc glosow juz poszla na ego generalliego czy jak mu tam. Sam musze czekac i zagloswoac na najlepszego kandydata.  Jezeli JB faktycznie się do wieczora nie odezwie, byc moze konieczne bedzie wystawienie Husa na jutro
Wolalbym tego uniknac jednak, wiec mam nadzieje ze miasto znajdzie innego kandydata albo ze JB rzemysli sprawe.

Jezeli do wieczora musisz wyslac glos to niestety najbezpieczniej bedzie na husa jezeli jestes aktywniejszy badz na tego generaliego - zawsze bedziesz mogl napisac ze ywjechales a glos byl wyslany przed ujawnieniem detektywa. Musisz jednak na forum zachowac postac milczaca. I odezwac sie powiedzmy dopiero w niedziele najwczesniej.

Offline

 

#21 2008-12-26 15:09:41

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Doszedłem też do wniosku, że Hoffa mimo wszystko boi sie o swoja dupę. Widać zależy mu bardziej na pozostaniu w grze niz na zniszczeniu mafii swoim kosztem. Dlatego nie chce linczu Cesara aż do zabójstwa mafii żeby móc go upić i zmylic głosa by nie padło na niego. Krótko mówiąc skazuje na smierć jednego niewinnego aby potem uratowac siebie. Sprytne. Wynika z tego jasno, ze Hoffa nie ma innych pewniaków oprócz husa. Moze w związku z tym uda sie uratowac Aldzazire.
Teraz wpisał sie Vister, który potwierdził aby nie zabijac Cesara. Obaj boją sie o swoje dupy i wiedza, ze skoro dużo pisza do moze ich zabic mafia a upity Sampaio to ich azyl.

Ciekawy jestem tylko czy ryzykują czy którys z nich wie, ze barman żyje.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-26 15:11:15)

Offline

 

#22 2008-12-26 16:09:46

Marco Polo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 29
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Ryzykują. Tzn. przynajmniej Hoffa gra sam, więc nic nie wie o barmanie.

Pomyślcie jeszcze, jak możecie mnie wykorzystać. Trzeba mieć pecha, żeby zostać sprawdzonym na chybił trafił pierwszego dnia, no ale może jeszcze jakoś końcówką gry jestem w stanie Wam pomóc. Jakkolwiek. I tak trzeba mnie odstrzelić.

Offline

 

#23 2008-12-26 17:49:54

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Dobra, Vister na moje oko łże. Nie jest barmanem, za duży zbieg okoliczności. Mam takie przeczucie, ze Vister wyskoczył z tym aby podciąć skrzydła mafii i odciagnac uwage od Hoffy. Zorientowali sie, że nie wiedzą czy barman nadal zyje, nie wiedzą nic o księdzu, co stawia ich w niepewnej sytuacji. A taka zagrywka stawia mafie w trudnym połozeniu wiec poszli va bank. Teraz my musimy pójsc va bank. Tak jak pisalem, udupiamy Hoffe i zachowujemy Reduktora, mnie i Tedzika. Przy odrobinie szczescia zlinczowanie husa i Aziego potrwa dłuzej niz 2 tury.

Wydaje sie tez, ze Azi ma racje, ze kontaktują sie na GG. To samo chciałem napisac. To musza byc jacys doswiadczeni gracze z poprzednich edycji. Trudno jednak wysondowac kto z kim ma kontakt i ilu ich jest.

Nadal nie oddałem głosu, sytuacja sie zmienia, zagłosuje albo na Generalli albo wogole.
Napiszcie na kogo chcecie głosowac.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-26 17:56:01)

Offline

 

#24 2008-12-26 19:24:11

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Na forum pojawiła się moja wypowiedz nie zwiazana z gra. mam nadzieje ze odniesie jakis skutek.

Co do gry. Nie jestem pewnien czy sie kontaktuja poza forum - mozna to niby sprawdzic ale nie chce mi sie dzialac. Napisałem tylko w tej sprawie do comornica - ma ich sprawdzic wieczorem, choc poprosilem zeby ich w razie czego nie wywalal a publicznie upomnial i zjechal za lamanie zasad jezeli okaze sie ze pisali do siebie PW

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.deathway.pun.pl www.umpoznan.pun.pl www.miniwwe.pun.pl www.mordownia-zlocieniec.pun.pl www.gra-wwe.pun.pl