Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-12-22 19:46:01

Marco Polo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 29
Punktów :   

Strategia itp.

Ok, sprzątnęliśmy Securitate - ciekawe, co powie, ale myślę, że miasto tak czy siak go zleje, i tak nie miał zbytnio zaufania.

Kolega Wulkan ulokował swoje podejrzenia w dwójce Hoffa - Aldżazira, czyli nasz kolega, ale że bardziej skłania się ku temu pierwszemu, więc nie widzę specjalnego problemu w tej sytuacji, ale nad tym, w kogo ulokować głos Tedzika, musimy się jeszcze zastanowić. Żeby jak najmniej podejrzeń było. Raczej bezpieczni są ci, którzy walnęli w Cichopek, oczywiście działa to na naszą korzyść. Teraz proponuję dać miastu się trochę wyszaleć - niech przedstawiają swoje hipotezy (póki co błędne), a my się jakoś sensownie możemy podoczepiać. Także jeśli macie jutro czas przed południem, to poczekajcie z głosowaniem.

Offline

 

#2 2008-12-22 20:34:11

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Ja czekam na jakas w miare realna hipoteze - oczywiscie bledna zeby sie podczepic. Nie radze dzis nikomu pisac analiz ani sie wystawiac. To moze byc samobojstwo. Ale podczepienie sie pod kogos innego bedzie wiecej niz bezpieczne.
Niech sie miasto kloci ;]

Offline

 

#3 2008-12-22 22:59:48

Czaka Laka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Mnie na razie O'Neil i tak broni, zresztą z dupy zarzuty Wulkana. Zagłosuję jutro na kogoś.

PS. Kwiatkowski to na 90% JoseCortez, czyli niegroźna postać.

Ostatnio edytowany przez Czaka Laka (2008-12-22 23:00:27)

Offline

 

#4 2008-12-22 23:15:47

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Coś czuję, że przy takiej strategii hipoteza nie prędko się pojawi, chyba, że ktoś z nas popełni jakiś błąd przy wpisie, za bardzo się wychyli. Uważam, że po 3, 4 linczu ktoś z miasta pójdzie po najmniejszej linii oporu i wypisze sobie na kartce kto oddawał głosy na tych co zbierali po 4, 5 głosów i to będzie jego punkt zaczepienia. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Dlatego na najbliższe dwa głosowanie trochę bym przystopował jeśli nie pojawi się zagrożenie, że na kogoś z nas się szykują. Jeśli sie pojawi to będziemy myśleć, póki co niech gra toczy się po swojemu.

Ja mogę sobie zagłosować teraz na spokojnie na Mike Castlera. Głosował na mnie wcześniej więc wymyślę marny, naciągany powód. Taki zwykły tępy odwecik.

btw. Reduktor, trochę ryzykowny ten Noah. Od razu skojarzyło mi się z Herosami i wylukałerm na forum kilka twoich wpisów na ten temat.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-22 23:32:00)

Offline

 

#5 2008-12-22 23:43:06

C. M. Manson

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Strategia itp.

charles napisał:

btw. Reduktor, trochę ryzykowny ten Noah. Od razu skojarzyło mi się z Herosami i wylukałerm na forum kilka twoich wpisów na ten temat.

Szczerze mówiąc wybierając nick nawet przez chwilę nie pomyślałem o tym serialu. Z resztą nawet jakby zajarzyli, że Noah = Reduktor to małe szanse, że zechcą mnie zlikwidować. W poprzedniej edycji również byłem mafiozem, więc prawdopodobieństwo, że znowu nim zostanę było malutkie ;]

Offline

 

#6 2008-12-23 18:51:06

Czaka Laka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Wulkan sam nas wszystkich wybroni . Mnie podejrzewał mocniej, teraz trochę mniej pisze o głosowaniu na mnie. Jutro może paść od miasta, więc lepiej go dziś nie zabijać.

Offline

 

#7 2008-12-23 19:10:58

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Plan dzialania jest taki:

Chcemy pozwolic miastu udupic Wulkana - lepiej by bylo zeby to zrobili sami mieszkancy bo w ten sposob ja i hus ktorzy jestesmy wymienieni jako czysci mozemy zyskac role przywodcow miasta a reszcie mafii bezpieczenstwo - nie wystawimy przeciez swoich
to w zasadzie zakonczy rozgrywke i zapewni nam zwyciestwo.
Caly plan wymaga jeszcze udzialu tedzika

Chcemy by tedzik ktory jest jako jedyny z naszych wymieniony na jego liscie zaatakowal go piszac np. analize na niego. wszystko bedzie przygotowane odpowiednio oczywiscie wczesniej - najlepszym czasem na nalize jest piatek po poludniu gdy wulkan bedzie mial malo czasu na sensowna obrone a ludzie na goraco wysla na niego glosy bo termin glosowania sie zbliza.
gdy analiza juz sie pojawi miasto bedzie musialo wiec zarabac wulkana w co nam graj!
Nasteonie ja i husaria wystapimy z lekkimi argumentami przeciw analizie wulkana. Musimy zrobic to tak by miasto najlepiej przyjelo to jako obrone kolegi z mafii ale zgladzio jednak wulkana, bo gdy okaze sie ze on byl niewinny a my go bronilismy to odrazu bedziemy czysci. Wtedy pokierujemy juz miastem (mysle ze wystarcza 3 dni) na kolejne 3 morderstwa bezsensowne. Z racji ze OC moze sie spokojnie wystawiac do sprawdzenia (byle nie sprawdzili husa!) mozemy zagrac dosc ostro. Z zakonczeniem gry nie powinno byc problemow. Chce tez po morderstwie Wulkana namowic prokuratora (jezeli do tej pory nie dzialal) by sprawdzil czy w mordzie wziela udzial mafia (z racji ze bedzie tam napewno Tedzik wiadomo bedzie ze wziela)

Caly plan ma jednak kilka rys:
1. Osoba wystawiajaca Wulkana musi byc Tedzik. Niestety znalazl sie on na jego liscie podejrzanych i nie tylko jego - to jeszcze nie tragednia jednak. Reduktor sie nie nadaje bo ma status Consigliere co skresla go przy prokuratorze. Nitek jest jak na moj gust za malo ograny na taka akcje. Choc jak chce to nie ma przeszkod
2. Po mordzie na wulkanie moze sie okazac ze miasto zarzada glowy Tedzika. Jak na moj gust jest to bardzo prawdopodobne. Wybronienie go bedzie niezwykle trudne - czy przeprowadzimy akcje zalezy wiec tylko od tego czy chce zaryzykowac - jezeli nie to spoko. Wygramy i tak tylko potrwa to troche dluzej
3. Jezeli prokurator juz sprawdzal (ja na jego miejscu zrobil bym to dzis lub wczoraj) to wie ze przynajmniej 2 osoby z dzis sa czyste. Moze to stwarzac problemy

Piszcie co sadzicie o takiej akcji. Czasu mamy az nadto :]

Ostatnio edytowany przez Azimierz Donald (2008-12-23 19:41:30)

Offline

 

#8 2008-12-24 00:44:41

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Strategia sama w sobie wydaje się dobra, ale ja bym się zastanowił czy na pewno chcemy żeby Wulkan tak szybko odpadł. Według mnie on na razie wprowadza dużo zamieszania i dezorientacji. Jak go zabraknie będzie trochę trudniej. Jest jednak jeden plusik linczu na Wulkanie. Osoba, która go wskazała jako pierwsza to O'neill, który wydaje się groźną postacią. Po linczu na Wulkanie można na niego skierować tropy jako na winnego linczu. Miasto na pewno łyknie. A potem od razu zabić go jako mafia. Miasto będzie zdezorientowane. I to było by dobre rozwiązanie bo O'neill póki co nie wpadł na nikogo kto jest w mafii więc można go ubić bez kierowania podejrzeń na któregoś z nas. Takie rozwiązanie spowoduję, ze Kwiatkowski i Generalli będą nadal żyli czyli nadal będą potencjalnymi mafiosami dla miasta, w końcu Vatsadze ich wskazał w testamencie na dwóch pierwszych miejscach.
Podsumowując, na ta chwilę im dłużej żyje Kwiatkowski i Generalli tym dla nas lepiej. W miedzy czasie możemy eliminować tych, których obecnie uważamy za groźnych, ja wybrałbym O'neilla a na dalszych miejscach Siwstow i Pad Vister.

edit: Wpadłem jeszcze na jedno. Ten Wulkan może być jakimś oszołomem, któremu trafiła się mocna rola w mieście. Chłopak się podjarał i dużo pisze co mu ślina na język przyniesie.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-24 01:04:40)

Offline

 

#9 2008-12-24 03:45:40

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Jak na moj gust to ten O'Neill nie jest grozny specjalnie. Co do planu z wulkanem to trzeba teraz zaczekac na rozwoj sytuacji. Ale ja bym na wszelki wypadek przygotowal analize na niego, najwyzej jej nie wykorzystamy - moze uda mi sie to jutro zrobic jak znajde chwile

Mozemy tez smialo zalozyc ze Pad Vister to Wuuja. On wiec powinien byc naszym celem dzialania. Trzeba go kilim jak najszybciej puki jeszcze nie ma na nikogo z nas podejrzen o ktorych by napisal w testamecie. Wiadomo ostatnio ze Wuuja jest najgrozniejszy zza grobu (pozdrawiam odrazu przyszylch miastowych ktorzy wpadna poczytac nasze forum )

Trzeba tylko napisac opis jego smierci jakis ciekawy. Mamy chyba 4 dni wiec kazdy po 2 zdankach i gotowe

Wesołych Swiat!

Offline

 

#10 2008-12-25 04:16:29

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Opis

Wulkan jak co dzień rano w pośpiechu opuścił swoją przyczepę i udał się rowerem do centrum w poszukiwaniu pracy. Pericolo za dnia zaczynało go męczyć, liczył na dobrą fuchę a znalazł tylko upał, syf, piach w zębach i tani alkohol, który stał się źródłem jego kłopotów. Kilka szram na ciele, złamany nos, wybite zęby, przypalenia od papierosów to tylko niektóre z jego pamiątek po nocnych bijatykach z miejscowymi pijaczkami. W końcu ksywkę miał nie od parady, nigdy nie odpuszczał, walczył 1 na 1, 1 na 3, lubił też w kilku skopać i wykroić jakiegoś bogatszego jegomościa. Tak było ostatnim razem. Niemrawo pedałując na swoim zdezelowanym rowerku, wspominał jak poprowadził kilku koleżków do największego ich skoku. Stłukli gościa na kwaśne jabłko, poniżyli jego kobietę i zainkasowali niezłą sumkę. Tak, noc to był jego czas, on był wtedy królem, mógł wszystko. Dzień był męczarnią, wszechogarniający kac i dorywcza tyrka raz tu raz tam.
- O jak bym chciał już nigdy nie zobaczyć tego pierdolonego słońca - pomyślał.
Długo nie czekał na spełnienie życzeń.
Nadjechała czarna furgonetka, odsunęły się boczne drzwi i rowerzysta w mig znalazł się w środku wraz ze swoim bicyklem.
- Ty jesteś Marcin Wulkan? - zapytał jeden z mężczyzn
- Ja - odparł przerażony
- 3 dni temu pobiłeś i obrabowałeś pewnego faceta w dzielnicy hiszpańskiej?
- yyy
Nie musiał nic więcej mówić, metalowy kij baseballowy roztłukł jego czaszkę.


Marcin Wulkan [*]

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-25 04:26:51)

Offline

 

#11 2008-12-25 10:44:33

Czaka Laka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Ja bym go jeszcze nie zabijał. O'Neila bym zabił albo Vistera.

Offline

 

#12 2008-12-25 13:03:07

Azimierz Donald

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 32
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Czaka Laka napisał:

Ja bym go jeszcze nie zabijał. O'Neila bym zabił albo Vistera.

Ja jestem za Visterem jezeli nie zginei z reki miasta. Na wulkana mozna bedzie zrzucic wine wtedy ;]

I maly dodatek do opisu na koniec (tradycyjny):

Wulkan jak co dzień rano w pośpiechu opuścił swoją przyczepę i udał się rowerem do centrum w poszukiwaniu pracy. Pericolo za dnia zaczynało go męczyć, liczył na dobrą fuchę a znalazł tylko upał, syf, piach w zębach i tani alkohol, który stał się źródłem jego kłopotów. Kilka szram na ciele, złamany nos, wybite zęby, przypalenia od papierosów to tylko niektóre z jego pamiątek po nocnych bijatykach z miejscowymi pijaczkami. W końcu ksywkę miał nie od parady, nigdy nie odpuszczał, walczył 1 na 1, 1 na 3, lubił też w kilku skopać i wykroić jakiegoś bogatszego jegomościa. Tak było ostatnim razem. Niemrawo pedałując na swoim zdezelowanym rowerku, wspominał jak poprowadził kilku koleżków do największego ich skoku. Stłukli gościa na kwaśne jabłko, poniżyli jego kobietę i zainkasowali niezłą sumkę. Tak, noc to był jego czas, on był wtedy królem, mógł wszystko. Dzień był męczarnią, wszechogarniający kac i dorywcza tyrka raz tu raz tam.
- O jak bym chciał już nigdy nie zobaczyć tego pierdolonego słońca - pomyślał.
Długo nie czekał na spełnienie życzeń.
Nadjechała czarna furgonetka, odsunęły się boczne drzwi i rowerzysta w mig znalazł się w środku wraz ze swoim bicyklem.
- Ty jesteś Marcin Wulkan? - zapytał jeden z mężczyzn
- Ja - odparł przerażony
- 3 dni temu pobiłeś i obrabowałeś pewnego faceta w dzielnicy hiszpańskiej?
- yyy
Nie musiał nic więcej mówić, metalowy kij baseballowy roztłukł jego czaszkę.

Tymczasem w domu Ojca Chrzestnego dzwoni telefon:
- Robota wykonana, Ojcze.
- Dobrze. Cieszy mnie to.

Marcin Wulkan [*]

Offline

 

#13 2008-12-25 23:45:12

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

ALARM!!! Przeczytajcie post Hoffy.
Rozszyfrował Cesara i Aldzazire, ma podejżenia do McTasiora.

Sytuacja jest teraz cholernie trudna. Jak uwierzą Hoffie to Sampaio leci, potem Aldzazira a potem McTasior. Obawiam się, że Cesar jest nie do uratowania. W dodatku przy najbliższym zabójstwie mafii go upiją i nie zabijemy tego kogo chcemy, chyba, że barman nie żyje.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-26 00:03:50)

Offline

 

#14 2008-12-26 00:06:39

Czaka Laka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Mamy 5 głosów w sumie. To nie jest mało. W sumie sam nie wiem co zrobić. Może zostawić detektywa przy życiu? Bo jeśli go ujebiemy to wyjdzie, że dobrze myśli. Jutro trzeba będzie się nad tym zastanowić mocniej. Głosu nie będę zmieniał teraz, bo to będzie mocno podejrzane.

Offline

 

#15 2008-12-26 03:09:05

charles

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strategia itp.

Wiadomo, że fatalnym rozwiązaniem bylo by gdyby Cesara ubili już teraz. Myslę, że przy odrobinie szczęscia uda się tego uniknąc w tym głosowaniu. Jesli tak się stanie to mozna potem dla zmyłki zabic tego Wulkana. Konsternacja w miesice gwarantowana.
Z drugiej strony jakby udało sie uwalić Hoffe to będzie to pokaz siły mafii i cios dla reszty. Jasne przesłanie, że mafia się nie patyczkuje. Po takiej zagrywce kolejni gracze z miasta mocno się zastanowią czy pisać tak silne podejrzenia jak Hoffa na tak wiele osób. Poza tym Hoffa skoro jest detektywem to będzie szedł tym tropem i nadal sprawdzał osoby z listy, więc im dłużej żyje tym gorzej.

Moze to zabrzmi brutalnie ale musimy sie liczyc, że mafia straci Cesara i Aldzazire, kosztem ucięcia ogona w postaci Hoffy, poniewaz chyba tylko cud uratuje tego pierwszego.

Ostatnio edytowany przez charles (2008-12-26 03:50:06)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gra-wwe.pun.pl www.rponline.pun.pl www.deathway.pun.pl www.mordownia-zlocieniec.pun.pl www.miniwwe.pun.pl